PGA Tour-commissaris Jay Monahan bij het Players Championship
Jay Monahan is de vierde commissaris van de PGA Tour en leidt de organisatie sinds 1 januari 2017.
Afspraak: 9-12 maart Plaats: TPC Sawgrass, Florida
Deken: Live radio- en tekstcommentaar op de website en app van Radio 5 Sports Extra, BBC Sounds en BBC Sport voor de laatste twee ronden op zaterdag 11 en zondag 12 maart

PGA Tour-baas Jay Monahan gaf toe dat ‘verandering moeilijk is’, terwijl hij beweringen weerlegde dat gewone golfers op zijn tour als ‘ezels’ zullen worden behandeld na voorgestelde schemawijzigingen voor het volgende jaar.

De in de VS gevestigde tour is van plan om het deelnemersveld te beperken tot tussen de 70 en 80 spelers voor zeven lucratieve “aangewezen toernooien” in 2024. Deze zouden concurrenten kunnen uitsluiten die niet in de top 50 van dit FedEx Cup-klassement eindigen.

De aangewezen evenementen van dit jaar staan ​​open voor volledige velden van ten minste 120 spelers en er zijn tekenen van onrust in de kleedkamer onder degenen die in 2024 zouden kunnen worden uitgesloten van deze competities van $ 20 miljoen ($ 16,6 miljoen).

Commissaris Monahan vertelde BBC Sport. “Elke keer dat je een verandering doormaakt, wordt het moeilijk en zullen mensen moeite hebben om zich eraan aan te passen.

“Mensen zullen het bekritiseren, maar we hebben zoveel tijd en energie gestoken in onze spelers, inclusief onze beste spelers, om aan al onze leden te denken.

“En ik heb er alle vertrouwen in dat de fans van volgend jaar heel positief op ons zullen reageren.”

Na de aankondiging van de wijzigingen zei veteraan Ryan Armour, die lid is van de PGA Tour Player Advisory Council, tegen Golf Digest: “Ze willen deze spelers [who don’t get into the designated events] wees muilezels voor jullie bij alle pro-ams, alle liefdadigheidsbezoeken, alle ziekenhuisbezoeken en gesponsorde evenementen.

“En we zijn goed genoeg om dat te doen, maar we zijn niet goed genoeg om aangewezen evenementen te spelen zoals we dit jaar hebben gedaan?”

Armour, die op de 318e plaats van de wereld staat, suggereerde dat die spelers misschien in de verleiding zouden komen door de LIV Tour-ontsnapping en zei: “Je hebt een heel goed jaar gehad, maar je speelt niet op een van de aangewezen evenementen. Waarom zou je dat niet doen? neemt u geen LIV-contract?”

Monahan houdt vol dat de veranderingen eerlijk en essentieel zijn voor de toekomst van de tour. “Ik kijk naar elke speler hetzelfde”, zei hij.

“Ze hebben alle mogelijkheden en alle kansen om de nummer één speler ter wereld te worden. En het model waarnaar we zijn overgestapt blijft hen die kans geven.

“En dat blijft de toppresteerders belonen. Dus de meritocratie is op zijn plaats.”

Spelers hebben de vrijheid om alle toernooien te spelen waarvoor ze in aanmerking komen, wat een belangrijk verschil is met rivaliserende LIV Tour, waarvan 48 gecontracteerde golfers naar verwachting zullen spelen in hun 14 toernooien.

Monahan vermeed commentaar op de onderscheiding, maar was het ermee eens dat “vrijheid” een belangrijk aspect is van zijn toekomstige tourstrategie. “Dat is het absoluut”, zei hij.

“Dat is de aard en de basis van het spel. En je probeert vrijheid in evenwicht te brengen met het creëren van een kans die spelers willen, namelijk om vaker te concurreren.

“Dit is iets heel belangrijks voor een organisatie die al zo lang bestaat als de PGA Tour, nu 55 jaar oud.”

Monahan sprak ook over de vrees dat de Europese DP World Tour het zou kunnen verliezen als grotere spelers zich meer inzetten voor het meer lucratieve Amerikaanse circuit.

De top 10 spelers op de Wentworth-tour dit jaar zullen PGA Tour-kaarten verdienen, en Monahan benadrukte het feit dat de Scottish Open in juli opnieuw gezamenlijk zal worden goedgekeurd door de twee tours.

“De kansen die voor ons liggen zijn aanzienlijk”, zei hij. “Als je naar al onze toernooien kijkt, is het een echte wereldwijde aanwezigheid en we hebben een commitment aan deze tour om manieren te vinden om meer kansen voor hen te creëren.”