VS

Helsea Supporters’ Trust heeft een open brief geschreven aan mede-eigenaar van Chelsea, Todd Boehly, over voorgestelde ‘onaanvaardbare’ abonnementsprijzen, waarin wordt gewaarschuwd voor ‘onomkeerbare toxiciteit’ tussen fans en de club als de kosten stijgen.

Een seizoenskaart voor volwassenen op Stamford Bridge varieert van £ 750 tot £ 1500, afhankelijk van de locatie.Er zijn echter veel hogere prijzen geopperd na verbeteringen aan Stamford Bridge, namelijk de West Stand Upper die nu ‘Westview’ wordt genoemd.

Fanreacties afgelopen zomer zagen Chelsea een aantal prijsverhogingen terugdraaien, maar de club zal naar verwachting aandringen op verdere verhogingen in de aanloop naar het seizoen 2023/24.

Gezien “de afschaffing van overheidssteun voor de energierekening van huishoudens, aanhoudende inflatiestijgingen voor essentiële goederen en een algemene crisis in de kosten van levensonderhoud”, is de CST van mening dat het verhogen van het bedrag dat aan supporters in rekening wordt gebracht voor het bijwonen van thuiswedstrijden “onaanvaardbaar” is en het risico van vervreemding met zich meebrengt. fans.

“De Trust is van mening dat onze leden en alle Chelsea-supporters vanaf april gedwongen zullen zijn om aanzienlijke offers te brengen, simpelweg om de bestaande ticketprijzen te betalen”, luidt de brief. “Het is onze plicht om de belangen van onze leden en alle Chelsea-supporters te beschermen in deze cruciale kwestie.

“In het licht hiervan beschouwen we elke verhoging van de ticketprijzen als ontoelaatbaar en in directe tegenspraak met de inspanningen van CFC om de banden met de gemeenschap en de relaties met fans te versterken. De Trust accepteert dergelijke verhogingen niet en verzoekt om een ​​verdere dialoog met de club over deze kwestie. van prijsstelling om in de toekomst duurzame en praktische oplossingen te bieden.”

CST merkt de duizelingwekkende uitgaven aan nieuwe spelers op sinds de overname van Boehly-Clearlake, waarbij meer dan £ 600 miljoen werd uitgegeven in twee vensters, op recordniveau, maar ook het gebrek aan verbeterde prestaties en resultaten.

“Het eerste herenteam beleeft momenteel een van de slechtste seizoenen sinds de jaren negentig. We staan ​​momenteel 10e in de Premier League en staan ​​11 punten achter op de vierde plaats. En dit ondanks enorme investeringen in spelers, management en ander personeel.

“We dringen er bij het bestuur sterk op aan om het sentiment van de supporters te lezen. De huidige ontkoppeling tussen het team en de supporters zou alleen maar worden versterkt door een prijsverhoging – dit zou kunnen leiden tot onomkeerbare toxiciteit.”